- Moore Industries Product Lines
- >
- AC Power Transducers
- >
- PWV/120AC,5A/4-20MAB/2E/-120AC-SPC [SM]
- PRODUCT DETAILS
- DATA SHEET
- MANUALS
- DRAWINGS
- SOFTWARE
- CERTIFICATION
| Input | 120AC,5A |
| Output | 4-20MAB |
| Power | 2E |
| Options | -120AC-SPC |
| Input Description | 120AC,5A |
| Output Description | 4-20MAB |
| Power Description | Auxiliary Powered, 120AC |
| Options Description | Auxiliary powered by 120AC, special/custom calibration |
| Housing Description | Surface-mount housing |
| AC Measurement Type | Watt/Var Transducer |
| Transducer Power Source | External (Auxiliary), 85-150VAC |
| Current Input | 5A |
| Voltage Input | 120AC |
| Output | 4-20MAB |
| Number of Measurement Elements | 2 Element, 3-Phase, 3-Wire |
| Housing/Enclosure | Surface Mount |
| 2" Pipe Mount Bracket | No |
| Hazardous Area Certifications | UL Approved |
| RoHS Compliant | No |
Not Applicable
Not Applicable

